Bebekler Anne Karnında Hisseder Mi?

Anne adaylarının en çok sorduğu sorulardan biri olan Bebekler anne karnında hisseder mi? sorusunun uzmanların verdiği yanıtları bu makalemizde bulabileceksiniz.

Günümüzde bebeklerin duygusal gelişimlerinin anne karnında başladığı tüm uzmanlar tarafından kabul edilmektedir. Anne ile bebek arasındaki fiziksel ilişki bebek, anne rahmine düştüğü andan itibaren başlamaktadır. Ancak anne ve bebek arasındaki bu ilişki sadece fiziksel ilişki ile sınırlı kalmamaktadır. Aynı zamanda anne ile bebek arasında duygusal ilişkide oluşmaktadır. Uzmanlar, anne ile bebek arasındaki duygusal ilişkinin ise annenin salgıladığı hormonlar sayesinde gerçekleştiğini belirtmektedir.

Anne, salgıladığı hormonlar sayesinde bebeğiyle kurduğu duygusal ilişki ile bebeğini ruhsal olarak da dünya hayatına hazırlamaktadır. Anne, bebeği ile en yüksek duygusal ilişkiyi onun hareketlerini karnında hissetmeye başladığı zaman kurar. Bebeğinin hareketlerini karnında hisseden anne, bebeğinin varlığından ve sağlıklı olduğundan emin olduğundan dolayı kendini güven içerisinde hissettiğinden bebeğine de güven verir. Uzmanlar, özellikle 30. haftadan sonra anne ve bebek arasındaki ilişkinin bilinçli bir hal aldığını belirterek annelik duygusunun özellikle 30. haftadan sonra pekiştiğine vurgu yapmaktadır.

Anne Adayları Dikkat!

Anne, kendisinin yaşadığı her duyguyu karnındaki bebeğinin de yaşadığını hiçbir zaman unutmamalı ve hamilelik döneminde mümkün olduğunca relax olmalıdır. Aksi halde sadece kendisine değil, bebeğine de zarar verir.

Yazar: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir