Hamilelikte Bulantıdan Kurtulma Yolları

Hamilelik belirtileri arasında yer alan ve ne kadar süreceği belli olmayan bulantıdan kurtulmak için bazı yollar vardır. Her anne adayına göre değişen sürelerde son bulan bulantılardan, nasıl pratik olarak kurtulabileceğinize değinmek istiyoruz. Sosyal yaşantınızı da olumsuz etkileyen ve psikolojinizi yerle bir eden bu durumla baş etmek için, elinizden gelenlerin neler olabileceğini daha iyi bir biçimde görebileceksiniz.

Bitki Çayları Hazırlayın

Hamilelikte bulantıdan kurtulma yolları arasında en iyi yöntem olarak bitki çayları gelmektedir. Papatya, limon, nane, zencefil gibi bitki çaylarının hazırlanması halinde, hamilelikteki bulantılardan kurtulabilirsiniz.

Doğal yollarla kurtulmak için en iyi fırsatları bitki çayları hazırlayarak kazanabilirsiniz. Ancak bunları tüketmeden önce mutlaka doktorunuza başvurmalı ve fikrini almalısınız. Böylece bebeğinizi veya sizi rahatsız edecek yan etkilerin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kraker Tüketin

Ayrıca içecek dışında kraker tüketmenin de bulantıyı hafiflettiği görülmektedir. Açlık hissini de bastırmak amaçlı olarak kullanılırken, tuzlu krakerlerin mide bulantısına da iyi geldiği bilinmektedir.

Bulantıdan kurtulmak için bu fırsatları elde etmenizin iyi olacağını siz de kısa sürede fark edebilirsiniz.

Yazar: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir