Kadınlarda Kasık Ağrısı ve Nedenleri

Kasık içerisinde ve yakınında birçok organ ve doku yer aldığı için, kasık ağrılarının da birden fazla nedeni bulunmaktadır. Özellikle kadınlarda kasık ağrısı ve nedenleri daha fazladır. Dış etkenler ve fiziksel durumlardan dolayı kasık ağrıları zaman zaman meydana gelebilir. Kimi ağrılar kolayca geçirilebilecek nedenler içerirken, bazı kasık ağrıları ise ciddi problemlerin habercisi olarak algılanabilir.

İki adet dönemi arasında yumurtlama süreci yaşanır. Bu süreçte de kadınlar üzerinde kasık ağrısı meydana gelebilir. Aynı zamanda her adet döneminde de fiziksel değişimden dolayı kasık ağrılarının meydana gelmesi oldukça normaldir. Hatta kasık ağrılarının en çok adet döneminden dolayı meydana geldiğini de söylemek mümkündür.

Mide ve karın ağrılarının artması, yanlış oturma pozisyonları, aşırı yemek yeme gibi sorunlar nedeniyle de zamanla kasık bölgesine ağrılar geçiş yapabilir. Kadınlarda çok sık görülen diğer bir durumu temsil eder. Bununla birlikte uzun süre aç kalmak, idrarın tutulması ve uzun süre tuvaletin yapılmaması da ciddi kasık ağrılarını beraberinde getirebilmektedir.

Rahim ya da tüplerde meydana gelen enfeksiyonlar, bağırsak enfeksiyonları, mide enfeksiyonları, yumurtalıkta görülen kistler gibi önemli sağlık sorunlarının belirtilerinden birisi de kasık ağrılarıdır. Her kasık ağrısının bu hastalıkları işaret ettiğini düşünmek ya da tam aksine önemsememek yanlış olacaktır. Uzun süre devam eden kasık ağrıları geçmediği sürece, mutlaka doktora gidilmeli ve nedenleri araştırılmalıdır.

Yazar: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir