Suda Doğum Nedir? Nasıl Yapılır ?

Bayanlar için büyük bir rahatlık ve kolaylık sağlayan doğum yöntemlerinden birisi olarak sizleri suda doğum ile tanıştırmak istiyoruz. Bu konuda bilgi almak isteyenlere detaylı bir şekilde açıklamalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Diğer doğum türlerine göre çok daha faydalı olan suda doğum pek çok avantaj sağlamaktadır. Rahme giden kan akımını artırarak, kasılmaları düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Böylece bebeğin geliş kanallarında yumuşama ve gevşetme etkisini göstermektedir.

Suda doğum için doktor kontrolü mutlaka gerekmektedir. Havuzun su sıcaklığının ve temizliğinin dikkatlice yapılmış olması gerekmektedir. 37 derecede olan suyun içerisinde doğumun gerçekleştirilmesi ve bebeğin nefes alışının takip edilmesi gerekmektedir.

Anneye giydirilen özel kıyafetler sayesinde güvene alındığı görülecektir. Sonrasında annenin tansiyon ölçümü ve bebeğin kalp atış seviyesi ölçülmektedir. İşte bunu düzenleyen kalp monitörü sayesinde anne adaylarının doğumunun sağlıklı bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Anne ve bebek için oldukça sağlıklı ve faydalı olan bu yöntemin denenmesinde herhangi bir sakınca bulunmayacaktır. Eğer bebeğinizin boğulma tehlikesinin ve riskinin olacağını düşünüyorsanız, bu yöntemden uzak durmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Yazar: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir